Dezaktyvacijos priemonės

Dezaktyvacijos priemonės

Radioaktyviųjų medžiagų šalinimo priemonės yra tiesiogiai susijusios su branduolinės energetikos objektų saugos lygio didinimu. Dezaktyvavimo priemonės skirtos efektyviai žmogaus odos ir skirtingų įrangos, patalpų, metalo konstrukcijų ir kt. paviršių dezaktyvacijai, t.y. radioaktyviųjų dalelių šalinimui. Dezaktyvavimo priemonės klasifikuojami pagal naudojimo patogumą ir jų tinkamumą naudoti darbo vietoje avarijos atveju.

 

Autonominių putų aerozolinių dezaktyvavimo naudojimo privalumai, lyginant juos su kitomis analogiškomis priemonėmis:
• naudojimo metu neformuoja skystųjų radioaktyviųjų atliekų (SRA);
• priemonė yra nedegi;
• priemonės sudėtyje nėra toksinių medžiagų;
• SRA nebuvimas užtikrina saugų dezaktyvavimą;
• operatyvus dezaktyvavimas paviršių užteršimo radioaktyviaisiais izotopais metu;
• priemonės naudojimas nereikalauja papildomos elektros energijos, oro tiekimo, kas yra itin svarbu likviduojant radiologines avarijas.

 

„Svertas“ tiekia plėvelę formuojančias, putų, skystąsias ir dulkes slopinančias dezaktyvavimo priemones. Visos šios priemonės yra skirtos naudoti skirtingiems paviršiams, tokiems, kaip žmogaus oda, prietaisai, plieno paviršiai, dažyti paviršiai, betonas ir kt.


Dezaktyvavimo priemonės tiekiamos aerozolių balionuose arba tirpalų formos specialiuose polietileno konteineriuose.

 

Taip pat mes siūlome nuolatinės higienos plaukų, kūno, rankų odos priežiūros priemones, kurias patartina naudoti padidinto radiacijos fono zonose, pramoninėse zonose bei atliekant darbus, susijusius su tiesioginiu kontaktu su teršalais.